Zmenšit písmo
Zvětšit písmo

Snadno a rychle napříč sociálními službami v kraji. Nový rozcestník v provozu.

14. 09. 2020
Oficiálně spouštíme ke dni 14. září Rozcestník příspěvkových organizací v oblasti sociální Olomouckého kraje. 
Nová webová služba propojuje internetové stránky poskytovatelů, filtruje je podle zaměření, druhu i místa působení. Zkrátka dělá všechno proto, aby se návštěvníci rychle zorientovali v širokém spektru sociálních služeb, které kraj nabízí.
 
„Rozcestník je určen pro širokou veřejnost - zájemce o sociální službu a jejich rodiny, terénní pracovníky nebo případně i pro uchazeče o zaměstnání v sociální oblasti. Jde o praktickou intuitivní platformu, kde se bez problému vyzná i počítačový laik,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

Mezi další kroky modernizace webové prezentace krajských příspěvkových organizací patří také sjednocení internetových stránek, které mají nyní podobnou strukturu a navíc disponují virtuální prohlídkou zařízení. Díky tomu se každý na stránkách snadno zorientuje a může se do zařízení podívat z pohodlí domova, což je obzvláště v současné době výhoda.

Rozcestník má tři hlavní kategorie zaměřené na služby pro seniory, služby pro osoby se zdravotním postižením a služby sociální prevence. Sjednocena byla také podoba internetových stránek krajských příspěvkových organizací z oblasti sociálních služeb. Weby mají podobnou strukturu a navíc nabízejí i virtuální prohlídkou zařízení.

„Rozcestník splňuje požadavky na přístupnost, tak aby si jej mohl zobrazit opravdu každý nezávisle na zařízení, které k prohlížení webu používá, nebo zdravotním handicapu,“ doplnil Pavel Podivínský z krajského odboru sociálních věcí.
„Na rozcestníku sociálních služeb Olomouckého kraje je skvělé, že vám vždycky ukáže správnou cestu, ať už hledáte třeba služby pro seniory nebo pomoc lidem se zdravotním hendikepem. Vznikl proto, aby vám ušetřil čas a ulehčil starosti. Pomáhat jiným je posláním všech organizací, na které tyto webové stránky odkazují. Moc jim za to děkuji.“ Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje